PATRONI
CZ/SK KLAN

Základy boje :

1. Úkryt je váš přítel

Ano, ve World of Tanks není žádná hanba se schovávat. Uvědomte si, že když jste skrytí za kopcem a vykukuje vám jen hlaveň, že můžete střílet dle libosti, ale nepřítel má jen velmi malý cíl, do kterého se musí strefit. Ukrývat se však dá i za budovami, nebo v různém porostu. Právě domy například skvěle ochrání i před střelbou nepřátelské artilerie, která je jinak velmi mocná. Když jste schovaní hned za zdí (ve správném směru), tak vás díky balistické křivce artilerie nemůže zasáhnout. Pokud se dostanete do přestřelky, využijte úkryt ještě tím způsobem, že vystřelíte a vrátíte se třeba právě za zeď, nebo za horizont kopce.

2. Sedící terč trefí i pitomec 

Neboli: hýbejte se! Ano, díky přesnosti je dobré střílet ze stacionární polohy, ale okamžitě poté je potřeba zase přitopit pod kotel a rozjet mnohatunové monstrum do svižného pohybu. Neuděláte-li to, pravděpodobně velmi brzy skončíte. Trefí vás jiný tank, nebo artilerie, která nepohyblivé cíle miluje víc, než cokoliv jiného. I když si myslíte, že jste v okolí sami, tak se nezastavujte na otevřeném prostranství, protože artilerie vás sejme přes celou mapu a ani se nezapotí.

3. Útočte z křídla 

Důvodů pro útoky ze stran je hned několik. Slabší pancíř po stranách tanku je jen jedním z nich. Nepřítele totiž zaženete na útěk a jeho vzdor bude minimální a nepřesný. A když někdo zaútočí podobným způsobem na vás? Věřte, že se dá i tak ubránit. Stačí nepřítele vycouvat a mít ho neustále na mušce, aby neměl klid na likvidaci vašeho tanku.

4. Znehybněný tank už není hrozbou 

Jde o takzvaný tracking, střílení do pásů tanku, které sice tank zcela nezničí, ale může ho znehybnit. To je výhodná taktika hlavně, ale nejenom pro lehčí tanky, které stojí proti obrněným kolosům, skrz jejichž pancíř nevede zrovna snadná cesta. Jakmile se vám tank podaří znehybnit, můžete ho snáze dorazit, nebo počkat, až se o to postará třeba vaše artilerie, nebo spoluhráč se silnější výzbrojí.

5. Dva tanky jsou víc než jeden 

World of Tanks je týmová hra, ve které se vám zaručeně vyplatí přečíslovat nepřátele. Ulovit osamělý tank je pro tři útočníky snadné, ale zkuste si třeba sami vjet na nepřátelskou půdu a uvidíte, že se to zvládnout nedá. Pomáhejte si, snažte se útočit ve větším počtu, vylákávejte soupeře na otevřené prostranství, které má pod kontrolou vaše artilerie a hlavně se snažte být prospěšní pro tým, sami bitvu nevyhrajete.

6. Počítač mířit neumí 

Ve WoT existuje i autoaim, který je ve většině případů naprosto k ničemu. Sice vám zamíří velmi přesně, ale nebere v potaz, že se tanky většinou pohybují. Navíc si nemůžete vybrat, kam střela půjde. Proto se naučte mířit manuálně, autoaim ve World of Tanks lze použít jen v kritických situacích, kdy máte dost starostí s uhýbáním a nemáte čas mířit, nebo při soubojích na velmi krátkou vzdálenost.

7. I pancíř má své slabiny

Aby také neměl, nějak se tanky musejí dát zničit. Není ale slabina, jako slabina a není pancíř, jako pancíř. Nejsilnější je zpravidla na čele tanku. To je zcela v souladu se skutečností a tím, k čemu byly tanky nejhojněji využívány - k rychlému čelnímu útoku. Na bocích, nebo v zadní části už to ale tak žhavé není, tedy alespoň u většiny tanků. Druhou věc, kterou byste měli o pancíři vědět, je jeho tloušťka při úderech pod různým úhlem. Je totiž zatraceně velký rozdíl mezi střelou, která dopadne zpříma, tedy pod úhlem 90 stupňů, a ranou která narazí pod úhlem ostřejším. Přímý zásah totiž proráží pouze základní šířku pancíře, kdežto ten pod úhlem musí cestovat mnohem tlustším kusem poctivé oceli.

A jaké máme vlastně typy tanků?

Lehký tank musí stale svítit nepřatelské tanky proto je potřeba dohled a vybavení na tank. 

skládaná optika
vylepšena ventilace
stabilizátor

Střední tank je podpora tanku níkoliv tank do přední linie co se týče vybavení je nutno mít.

nabiják
stabilizátor
ventilace/optika 

Těžký tank je od toho aby dostavál rany ktere se maji odrazit. Uhlovaní HT vam ukaži na další strance co se tíče vybavení.

nabiják
stabilizátor
ventilace 

Specializace versus Schopnosti

Specializace fungují jen když jsou naučené na úroveň 100%. Dokud nejsou na 100%, nemají žádný vliv. Schopnosti se zvyšují podle zkušenosti posádky. Schopnost na 50% má tedy 50% účinek z celkového dosažitelného. 

    Hlavní Schopnosti a Specializace

Specializace a Schopnosti, které jsou dostupné pro všechny členy posádky. Pamatujte, že u těchto hlavních Schopností a Specializací se používá průměrná hodnota jejich úrovně u všech členů posádky.

Příklad: Pokud dva členové ze čtyřčlenné posádky mají 100% Maskování, je výsledný účinek 50%.

Specializace posádek

(skilly a perky)

Lehký tank

šestý smysl, bratři ve zbrani, maskovaní, ostříží zrak a prostorová představivost. 


Střední tank

šestý smysl, bratři ve zbrani, maskovaní, jemné míření, klidná jízda, ostříží zrak a prostorová představivost


Těžký tank

opravy, šestý smysl, bratři ve zbrani, jemné míření, klidná jízda, zoufalství


Stíhač tanků (T110E4, T110E3, Jg.Pz.E100, Obj.268-4)

 opravy, šestý smysl, bratři ve zbrani, maskovaní, jemné míření, klidná jízda


Stíhač (bez pancíře) 

šestý smysl,bratři ve zbrani,maskovaní,jemné míření,klidná jízda


Arty

bratři ve zbrani, maskovaní, kanonýr, primární cíl